W tym roku Tłusty Czwartek połączył się z zabawą karnawałową. Na degustacje pączków zaprosiliśmy naszych zaprzyjaźnionych towarzyszy z Dps Kasina Wielka. Było mnóstwo konkursów karnawałowych i wspólna zabawa oraz poczęstunek.

więcej…


W poznawaniu kultur krajów Unii Europejskiej postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej wybranym krajom. Na początek wybraliśmy Francję. Mieszkańcy przygotowali gazetkę o kulturze i obyczajach tego kraju. W następnej kolejności były zajęcia kulinarne – ciasto francuskie-ciasteczka. Kolejnym elementem była moda francuska, w której mieszkańcy bardzo chętnie brali udział. W kolejnym dniu tygodnia francuskiego była rozmowa i studiowanie produkcji win francuskich. Była to bardzo ciekawa wycieczka po Francji.

więcej…


Na „Randkę w Ciemno” zostaliśmy zaproszeni do zaprzyjaźnionego domu w Kasinie Wielkiej. Spotkanie rozpoczęto właśnie tą zabawą, następnie kawa z poczęstunkiem i różne konkursy walentynkowe. Drugi dzień „Walentynek” również upłynął w miłej atmosferze.

więcej…


Przygotowania do tego dnia były znacznie wcześniej na terapii. Większość mieszkańcow chciało skomponować „jakieś serduszko” dla swojej sympatii. W dzień Walentynek każdy powiedział komuś ciepłe słowo. Oczywiście nie obeszło się bez konkursów, w których bardzo chętnie brali udział, gdyż były nagrody. Dzień upłynął w sympatycznej atmosferze.

więcej…


Dzień ten nie należy do wesołych, aczkolwiek zrobiliśmy wszelkie starania, aby każdy z naszych podopiecznych poczuł sens tego dnia. Przygotowaliśmy krótki scenariusz na wesoło o tematyce zdrowotnej,następnie każdy z mieszkańców dostał po symbolicznej „bułeczce”. Potem wszyscy mieszkańcy mieli poczęstunek i przy wspólnych rozmowach świętowali ten dzień.

więcej…


Starsze wpisy »